DVD Návod na tělo

dvd_navod_na_telo

Naše DVD „Návod na tělo”
si můžete již nyní objednat:

Cena: 250 Kč
(tato cena nezahrnuje případné poštovní výlohy)
e-mail: zdenka.simova@gmail.com
Tel.: 721337296

Z naší fotogalerie

Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurz...

Kurzy

V průběhu roku pořádáme detoxikační kurzy, spojené s cvičením, turistikou
a dalšími aktivitami.

Základem těchto kurzů je půst, nebo možná řečeno lépe - šťávová dieta. Při prvních námi pořádaných kurzech jsme  pili vodu, čistící čaje a čerstvou ovocnou a zeleninovou šťávu. Výsledky byly velmi dobré, ale vysoký glykemický index zvláště ovocných šťáv způsoboval celkem výrazné kolísání energie i nálady některých účastníků v průběhu dne. Proto jsme hledali náhradu - a našli. V původní receptuře léčivé půstní limonády Dr.Burroughse jsme nahradili tepelně upravovaný javorový sirup živým, tedy enzymatickým sirupem agávovým. Odzkoušeli sami na sobě, potom na příbuzných a přátelích - a ono to fungovalo. Od té doby jej s úspěchem používáme smíchaný se šťávou z čerstvých citrónů či limetek a chilli spolu s čistícími čaji a vodou. V posledních kurzech jsme ještě s úspěchem doplnili pro zájemce šťávu ze zeleného ječmene. To je také jediná potrava účastníků našich kurzů. Přesto, nebo snad právě proto, mají všichni účastníci po celou dobu kurzu dostatek energie, která každým dnem narůstá a nedochází k jejímu kolísání. Úměrně tomu stoupá i nálada z počátečního strachu či nedůvěry (to nejde, to nikdy nedokážu, to je přeci blbost a pod.), přes postupné příjemné překvapení (ono to není tak hrozné..., ono to jde, navíc ubývají kila a tělo se příjemně tvaruje a zpevňuje..), až po téměř euforii posledních dnů ( to je prima, zkusím ještě vydržet pár dní doma...).

Dalšími důležitými prvky našich kurzů je turistika, cvičení, večerní přednášky a povídání, meditace a případně další individuální i skupinové aktivity dle zájmu. Při téměř všech aktivitách probíhá formování těla bez cvičení - automatizace nově získaných znalostí a nahrazení stávajících pohybových návyků a stereotypů.

Po celou dobu kurzu je přítomno několik lidí v organizačním týmu, kteří mají s tímto způsobem půstu vlastní mnohonásobné  zkušenosti. Každý kurz probíhá trochu jinak a je na místě dotvářen dle zájmu skupiny.

Odpovědi na časté dotazy:

Co když to nezvládnu? Jím často a nevydržím bez jídla déle než pár hodin.

Tyto obavy jsou jedny z nejčastějších. V naší mysli je zakotvena pevná víra, že je nutné jíst, aby se dalo přežít. Ač se to možná pro člověka, který to dosud nevyzkoušel nezdá, několik dnů nejíst tuhou stravu je ve skupině stejně „postižených“ neobyčejně snadné a osvobozující. S touto zkušeností jsou výrazně jednodušší i případné další samostatné očisty či půsty. Absolvováním kurzu si každý účastník rozšíří hranici vědomí o svých možnostech.

Je mi jasné, že pod vaším vedením kurz zvládnu, ale bojím se, jak to bude dál po návratu domů. Že se neudržím…

Těžká otázka, celkem snadná odpověď – zkuste to. A když se „neudržíte ?....“ Jistě budete mít o několik kg méně, čistou a jasnou hlavu, zrelaxované tělo, pocit lehkosti a vědomí dokázal/a jsem to. Mohu to dokázat kdykoli znovu. Jde v podstatě o jednodušší, citlivější a v první fázi i účinnější osvědčenou formu půstu - známého, doporučovaného, některými náboženstvími i přikazovaného - a tím možná znehodnocovaného již několik tisíc let. Nakonec „neudržet se“ je podstatně snažší a jednodušší bez předchozího půstu či detoxikační kůry jen tak v běžném životě. Benefity tímto získané Vám nikdo a nic nevezme.

Na toto už nemám dost dovolené …

jestli jste dočetli až sem, zřejmě se Vás netýká...
Jinak ano, zcela jasná záminka, pokud hledám důvod, proč ne. Abychom  to příliš neusnadnili -  jedná se o priority platící obecně- pokud chci, čas si najdu, pokud ne, najdu si záminku. Účastníci našich již proběhlých kurzů  říkají, že na kurzu mají  na sebe času jako nikdy v životě předtím na žádné dovolené...  A teď si zkusme hrát...

 

Těšíme se na Vás!!!

Na závěr jsme si půjčili  citát člověka, kterého máme rádi:

„Půst považuji za nejléčebnější prostředek, který existuje. Je schopen nastartovat ozdravné procesy. Tělo má samoléčebné schopnosti. Já bych tím léčil všechno a zejména šéfy farmaceutických firem.“ Jaroslav Dušek 

 


 

Zkráceně: Půst je jednoduchá, stará, vyzkoušená a účinná metoda, jejímž cílem je:

očista mysli,očista těla, odstranění zbytečných kilogramů (až 1kg/den), regenerace a omlazení buněk, zlepšení nálady, kondice i zdravotního stavu a zvýšení celkové kvality života. Během kurzu se tělo zbaví odpadních látek, obnoví buněčný metabolizmus, zlepší se funkce orgánů a naplno se rozběhnou přirozené ozdravné procesy. Půst dělá člověka pružným. Omlazuje. Změna probíhá na tělesné i duševní úrovni. Atd, atp.

Zkuste, nebudete chtít jinak...

Je mi jasné, že pod vaším vedením kurz zvládnu, ale bojím se, jak to bude dál po návratu domů. Že se neudržím…. Těžká otázka, celkem snadná odpověď – zkuste to. A když se „neudržíte ?....“ Jistě budete mít o několik kg méně, čistou a jasnou hlavu, zrelaxované tělo, pocit lehkosti a vědomí dokázal/a jsem to. Mohu to dokázat kdykoli znovu. Jde v podstatě o jednodušší, citlivější a v první fázi i účinnější osvědčenou formu půstu - známého, doporučovaného, některými náboženstvími i přikazovaného - a tím možná znehodnocovaného již několik tisíc let. Nakonec „neudržet se“ je podstatně snažší a jednodušší bez předchozího půstu či detoxikační kůry jen tak v běžném životě. Benefity tímto získané Vám nikdo a nic nevezme.

Luděk Šíma portrét 2016

Partnerské projekty

Návod Na Tělo - logo

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.
Nový, revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie...

www.NavodNaTelo.cz

 

logo EGSI web

Strukturální Integrace (Rolfing) je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Je to výsledek padesátiletého studia a praxe zakladatelky Dr. Idy Pauline Rolfové...

www.rolfguild.eu

 

www.casi-rolfterapie.cz

Česká pobočka EGSI.

www.casi-rolfterapie.cz

 

www.geopatogennizony.com/

Somavedic odstraňuje překážky, bránící tělu, aby se samo uzdravilo ...

www.somavedic.cz

 

Dornova metoda PLUS

... metoda je vhodná pro fyzioterapeuty, maséry a lékaře, ale je vhodná i pro zájemce odborného vzdělání.

www.dornova-metoda.com