DVD Návod na tělo

dvd_navod_na_telo

Naše DVD „Návod na tělo”
si můžete již nyní objednat:

Cena: 250 Kč
(tato cena nezahrnuje případné poštovní výlohy)
e-mail: zdenka.simova@gmail.com
Tel.: 721337296

Z naší fotogalerie

Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurz...

Rolfpilates a Yoga

 Je strukturální cvičební metoda,
vzniklá ze tří hlavních pilířů – cvičení PILATES, JÓGY a metody SI (rolfingu).
Učí rolfingové principy používání lidského těla nejen při cvičení, ale i při činnostech
v běžném životě.

Jakým způsobem své tělo používáme, tzn. jak se pohybujeme, pracujeme, odpočíváme, jak cvičíme apod. nám tělo formuje. Používáme-li tělo podle principů Rolfpilates (s cílem vyrovnat jej v gravitačním poli a využívat jej maximálně efektivně s co nejmenším vynaložením energie na uskutečnění zamýšleného pohybu), dochází k odstranění napětí a bolestí. Časem dojde k odbourání zbytnělých a nepotřebných tkání, k maximální energetické šetrnosti, k přiblížení se ideálu krásy těla.

Více na www.NavodNaTelo.cz

Co je optimálně fungující, je i krásné. Pro dosažení výše uvedeného efektu při cvičení a následně i při jakýchkoli jiných činnostech je extrémně důležitá pozice pánve a fungování bederního svalu.
Jestliže bederní sval funguje normálně a prodlužuje se při každém pohybu či ohybu, nemohou bederní obratle podlehnout stlačení a špatné pozici, která je počátkem problémů se zády.

Velké břicho je často stejně tak způsobeno pouze zkrácením bederního svalu. Proto se základní kontura břicha odmítá změnit i když postava obecně zeštíhlí pomocí diety a zvýšené aktivity.

Napětí v oblasti kyčlí se může projevit rozšířením spodní části těla. Apod.Tvar těla (jeho křivky) je dán napětím svalového a vazivového systému, jeho strukturou a ne jeho hmotností (množstvím tuku).

Zjednodušeně řečeno, aby bylo možné změnit tvar těla, je nejdříve nutné uvolnit bederní sval a pak teprve cvičit.

„Nic není trvalé, vše lze změnit.." (Ida Rolf)

 

ROLFPILATES mění strukturu a tvar těla

Časem je lidské tělo zkracováno a stlačováno, stává se objemnějším a z bočního pohledu širším (obr.vlevo). Základní tvar břicha zůstává stejný i když postava celkově zeštíhlí. S tvarem těla má hmotnost málo společného. Tvar těla je určován jeho strukturou. Poradíme Vám, jak ji změnit (obr. vpravo).

kratky_vs_dlouhy_elipsa
Časem v těle vzniká napětí, tlaky, deformace, bolesti, přibývají zdravotní problémy, nastává pokles životní energie. Rolfpilates kombinuje to nejúčinnější z metod PILATES, STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE – ROLFING, JÓGA a dalších. Bolesti zad a celého těla mizí. Výrazný účinek v každém věku a kondici. Vhodné pro ženy, muže i děti.
kratky_vs_dlouhy_kostraV čem je rozdíl? V napětí bederního svalu (na obrázcích je červeně). Teprve s uvolněným bederním svalem (obr. vpravo) začnou automaticky pracovat břišní svaly.

Více na www.NavodNaTelo.cz

Luděk Šíma portrét 2016

Partnerské projekty

Návod Na Tělo - logo

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.
Nový, revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie...

www.NavodNaTelo.cz

 

logo EGSI web

Strukturální Integrace (Rolfing) je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Je to výsledek padesátiletého studia a praxe zakladatelky Dr. Idy Pauline Rolfové...

www.rolfguild.eu

 

www.casi-rolfterapie.cz

Česká pobočka EGSI.

www.casi-rolfterapie.cz

 

www.geopatogennizony.com/

Somavedic odstraňuje překážky, bránící tělu, aby se samo uzdravilo ...

www.somavedic.cz

 

Dornova metoda PLUS

... metoda je vhodná pro fyzioterapeuty, maséry a lékaře, ale je vhodná i pro zájemce odborného vzdělání.

www.dornova-metoda.com