DVD Návod na tělo

dvd_navod_na_telo

Naše DVD „Návod na tělo”
si můžete již nyní objednat:

Cena: 250 Kč
(tato cena nezahrnuje případné poštovní výlohy)
e-mail: zdenka.simova@gmail.com
Tel.: 721337296

Z naší fotogalerie

Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurzy - Bedřichov
Jarní očistné kurz...

Zapojení zjizvené tkáně do fasciální sítě / 5.-8. 7. 2019 / Praha

Lektoři:
Robert Schleip (biografie) a Sharon Wheeler (biografie)

Místo konání: Praha / Hotel Olšanka, Táboritská 23/1000, Praha 3
Termín: 5. – 8. července 2019

Náplň semináře

Třetí ročník legendárního workshopu, který vedou společně dvě světové kapacity, Robert Schleip a Sharon Wheeler - unikátní zkušenost. Letos je u nás poslední možnost se tuto metodu naučit přímo od autorky.

Celý seminář bude tlumočen do češtiny.

Workshop je určený pro manuální terapeuty, např. terapeuty strukturální integrace, maséry, terapeuty kraniosakrální terapie atd.

Přihlášky a ceny

Cena pro členy CASI: 12.000,- Kč *)
Cena pro ostatní: 750,- EUR

Platební podmínky a najdete na https://rolfguild.eu/SI_Related_Workshops.html.

*) Částka 12.000 Kč se skládá z platby členského příspěvku České asociaci strukturální integrace (CASI) ve výši 2.000 Kč (platbou příspěvku se stáváte mimořádným členem CASI). Členský příspěvek můžete zaplatit, jakmile se rozhodnete, na účet číslo 2801025434/2010, Fio banka (do poznámky uveďte své jméno). Částka 10.000 Kč je pak cena za samotný workshop. K úhradě za workshop budeme přihlášené účastníky vyzývat později.

Jizvy - Zjizvená tkáň – práce s ní a její začlenění zpět do fasciální sítě těla.

Integrace zjizvené tkáně do fasciální síťě těla vyučuje Sharon Wheeler. A nejnovější vědecká zjištění v oblasti fascií, měření zjizvené tkáně před a po ošetření a mnohé další zajistí Robert Schleip.
("Integrating Scar Tissue into the fascial web - most recent medical findings")

ilustrativní obrázek

Na semináři se naučíte jemnou manuální techniku,
která zlepšuje vlastnosti jizev a znovu zapojuje zjizvenou tkáň do fasciální sítě těla.

Regenerace jizvy podle Sharon Wheeler (USA) je neinvazivní technika, která vede k integraci různých typů jizev do fasciální sítě těla. Díky této práci dojde ke zlepšení funkčních vlastností u čerstvých i starých jizev.

Tkáň jizvy je velmi hustá fascie s jedinečnými vlastnostmi. Při práci s jizvou se proto postupuje velmi citlivě a využívá se zpočátku velmi jemný dotek, který postupně přechází do dalších palpačních a manuálních technik, takže tato technika není bolestivá a to dokonce ani pro zcela čerstvé jizvy. Funkční rozsah změn během jedné lekce je rozsáhlý. Kosmetický efekt je přidanou hodnotou, mnohem důležitější jsou funkční změny, které mohou být hluboké. Přirozené a chirurgické jizvy v jakémkoli věku reagují bezprostředně po ošetření a v následujícím krátkém období dochází k pokračujícímu uzdravování a neustálému zlepšování stavu. Tato vylepšení jsou trvalá.

Kvalita jizvy se mění relativně rychle. Hrudky, mezery, hřbety, otvory, hrbolky, uzly a struny v tkáni se rychle vyrovnávají do trojrozměrného fasciálního pásu. Práce začíná na povrchových vrstvách a postupně jde do vzdálenějších oblastí jizev, včetně práce s jakýmikoliv zainteresovanými vnitřními orgány. Práce s jizvami často vede k rozsáhlým posunům integrace celého těla spolu s řešením úrazu.

Ošetřovaný zažije, jak se jizva pocitově opět stává součástí jeho těla a nastartuje se tvorba zdravější, lépe vybalancované a integrované tkáně. K častým změnám patří vymizení necitlivosti nebo naopak přecitlivělosti v místě zjizvení.

Metoda řeší pooperační jizvy jak povrchové, tak jizvy po laparoskopickém zákroku. Technika se využívá nejen pro ošetření zjizvené tkáně po plánovaných operacích (např. laparoskopických, po výměně kloubů, artroskopie, operace páteře, cév, nitrobřišních - žlučník, slepé střevo aj, nitrohrudních - operace srdce, plic, plastika nebo ablace prsu, aj., vnitropánevních - císařský řez, hysterektomie aj.), ale i u poúrazových jizev. Ohromné změny a úlevu přináší u popáleninových jizev, umí ošetřit Dupuytrenovu kontrakturu a částečně i keloidní jizvy.
Na stáří jizvy nezáleží, ošetřit je možné jizvu starou tři týdny nebo třicet let.

Regeneraci jizvy lze provádět samostatně, bez návaznosti na další terapii nebo masáž.

Pocity při ošetření jsou obecně jemné a příjemné. Povaha doteku je přirozená a uvolněná. Ošetřovaný člověk by se měl cítit příjemně během celé terapie.

Po ošetření vypadají jizvy lépe, cítí se lépe a v místě ošetření je dosaženo lepší funkčnosti tkáně.

Jizva je tkáň těla, která je nepružná. Svou nepružností velmi významně ovlivňuje stav člověka, ať už si toho je nebo není vědom.

Sharon Wheeler je autorkou jedinečné terapie, která navrací jizvu zpět do těla, člověk se pak cítí jak znovuzrozený. Jizva již nepřerušuje celistvost tělesné sítě, neomezuje svého majitele, je hladší, v některých případech téměř zmizí. Lidé přestanou pociťovat tah, který byl v jejich tělech stále přítomný. Znovu začnou cítit své tělo jako jeden celek. Zažijí opět celistvost. Fyzickou i duševní. Je jedno, jak je jizva stará. Všechny jsou schopné se změnit. Vždy dochází k výrazné změně k lepšímu.

Sharon Wheeler přijede do České republiky svou metodu naučit kohokoliv, kdo cítí, že je jeho cesta pomáhat lidem se zjizvenými tkáněmi. Zdravotní, psychický i kosmetický efekt této její metody je významný.

Lidé s jizvou popisují své pocity: „stahuje to“, „hyzdí“, „táhne to“, „ošklivá barva“, „cítím odpojení od spodního břicha“, „cítím přerušení, jakoby ta část těla nebyla moje, nemám tam vědomí“.

Po terapii dle Sharon Wheeler
dochází k proměně např. na:

CITACE KLIENTŮ:

„Zmizelo letité napětí až do krku.“

„Jizva zesvětlila a přestala být vidět.“

„Jizva se časem ztratila.“

„Po výměně kyčelních kloubů s jizvami po operaci: „je to úplně jiné stát, jakoby mi ty nohy zase normálně fungovaly …. Mám chuť se rozběhnout“

„Mám dlouholetou keloidní jizvu po očkování na paži. Vyzkoušela jsem všechno možné od laseru, chlazení dusíkem a injekcemi Medrolu, jizva byla stále aktivní, tuhá a místy tmavě červená. Po ošetření podle Sharon Wheeler se moje jizva velmi proměnila. Překvapivě zmizelo napětí v celé ruce, rameni i lopatce. Samotná jizva nejenže zesvětlala do barvy okolní kůže, ale postupně cca v průběhu půl roku se místy úplně ztratila a prorostla jí nová tkáň.

Po čtyřnásobné operaci kolene: „to je úplně jiný pocit, zase se můžu spolehnout na to koleno, že mě podrží … jakoby se mi vrátilo“

Po odstranění slepého střeva v dětství: „něco tam škrundá, jakoby se to tam povolovalo a pracuje to tam … je to takový volnější“

„Po císařském řezu jsem měla pocit odpojení od spodního břicha, jakoby ta část těla nebyla moje, neměla jsem tam vědomí. Spodní břicho pod jizvou jsem měla vypouklé ven, ať jsem cvičila sebe víc… Už při ošetření jsem cítila změny, brnění, intenzivní pocity v hloubce pod jizvou a po něm cítím, že mám tělo jakoby celistvé. Propojené. Spodní břicho je zase mojí součástí. Jizva už není tak vidět! Mám obrovskou radost……“

ZKUŠENOST TERAPEUTŮ CERTIFIKOVANÝCH SCAR WORK SHARON WHEELER:

„Klienti jsou z této práce nadšení. Zprvu jsou trochu nedůvěřiví, že tak jemné a drobné pohyby mohou něco ovlivnit. V průběhu práce s jizvami jsou vnitřně, tj. jinak než dosud znali, kontaktování s oblastí, kde se pracuje, mají různé vjemy – říkají, že v místě se objevuje energie, šimrání, brnění, vibrování apod.
Jsou obvykle velmi překvapeni, že se místo dle jejich slov „oživuje“, na konci mluví o tom, že oblast je znovu propojena s okolními částmi těla.“

„Jizvy jsou různorodé. Odlišným způsobem své majitele omezují, a oni už nejsou schopni rozpoznat jak. Po mnoha letech se naučí svou jizvu nevnímat a nedávat jí pozornost. Jizvu při terapii testuji pohledem a hmatem. Cítím, že jizva má různý povrch, někde je pevnější a klade větší odpor, někde je volnější a hladší. Má také různé hrbolky, nerovnosti, které mohou vzdorovat. Po úvodním testování se zaměřím na místo v jizvě, které klade největší odpor. Jemně se dotýkám tkáně, aby se začala vyhlazovat od povrchu. Později mohu zvýšit intenzitu a pronikat do větší hloubky a k vzdálenějším okrajům. Jizva vždy pozitivně reaguje. Používám systém několika technik dotyků, které mě naučila má učitelka Sharon Wheeler z USA.

„Práce se zjizvenou tkání a jizvami mě moc baví. Během krátké doby přináší obrovský efekt. Už za hodinu lze docílit výrazných změn. Jde o velmi jemnou techniku, při které jsem uvedena do takového meditativního stavu. Učí mě trpělivosti. Reakce klientů mi dávají pocit, že dělám užitečnou věc. Po každém ošetření se setkávám s překvapením, radostí, dojetím, nadšením …

Vyhledávací hesla pro obrázky: Sharon Wheeler Scar work.
Sharon Wheeler

Luděk Šíma portrét 2016

Partnerské projekty

Návod Na Tělo - logo

Jak používat lidské tělo aby bylo zdravé, štíhlé a nebolelo.
Nový, revolučně jiný princip změny a používání těla v jakémkoli cvičení a činnostech běžného života. Na základě nejnovějších vědeckých výzkumů z oblasti pojivové tkáně - fascie...

www.NavodNaTelo.cz

 

logo EGSI web

Strukturální Integrace (Rolfing) je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Je to výsledek padesátiletého studia a praxe zakladatelky Dr. Idy Pauline Rolfové...

www.rolfguild.eu

 

www.casi-rolfterapie.cz

Česká pobočka EGSI.

www.casi-rolfterapie.cz

 

www.geopatogennizony.com/

Somavedic odstraňuje překážky, bránící tělu, aby se samo uzdravilo ...

www.somavedic.cz

 

Dornova metoda PLUS

... metoda je vhodná pro fyzioterapeuty, maséry a lékaře, ale je vhodná i pro zájemce odborného vzdělání.

www.dornova-metoda.com